Święto Morza w Gdyni - program wydarzenia 18-27 czerwca

Święto Morza w Gdyni 18-27 czerwca Miasto Gdynia zaprasza na coroczne wydarzenie - festiwal Święto Morza w Gdyni

piątek 18 czerwca

 • godz. 12.00 - Złożenie wieńców na morzu w hołdzie tym, co odeszli na wieczną wachtę (Urząd Morski w Gdyni)
 • regaty klasy Open Skiff, Puchar Arki Gdynia U15 i Mistrzostwa Polski Młodzików U13

·        10.00 – 14.00 – pokazy w Planetarium im. A. Ledóchowskiego (wejście główne do budynku Wydziału Nawigacyjnego, al. Jana Pawła II 3) – seanse będą odbywały się co 30 min z zachowaniem reżimu sanitarnego

 • godz. 16.30 - Foto Spacer Morski, Start g.16:30, Gdyńskie Centrum Filmowe, pl. Grunwaldzki 2, zapisy: spacery(at)arg.gdynia.pl. Prowadzenie: Legenda Morska Gdyni Foto-Spacery stają się coraz popularniejsze także w Gdyni i obszarze metropolii. Organizatorzy zapewniają autorski wybór miejsc i plenerów związanych z tematyką wydarzenia, w tym przypadku m.in. „Detal Marynistyczny” oraz „Morskie Historie”, a także prowadzenie przez eksperta wraz ze wsparciem warsztatowym. Spotkania – Foto-Spacery, to okazja do spotkań pasjonatów fotografii tak wakacyjnej,  morskiej, czy także architektonicznej. Foto-Spacer Morski to także okazja do obejrzenia miejsc,  z reguły na co dzień niedostępnych dla odwiedzających.

Organizator: Agencja Rozwoju Gdyni, Miasto Gdynia

 • godz. 16:00 Otwarcie wystawy wyróżnionych fotografii z konkursuLegenda Morska w Obiektywie 2020 r. (wystawa potrwa do 27 czerwca 2021, g. 12:00-18:00) Prezentowane fotografie stanowią selekcję najlepszych prac nadesłanych na ubiegłoroczny, cykliczny konkurs „Legenda Morska w Obiektywie”.  Konkurs tym szczególny, że organizowany w okresie pandemii, która istotnie ograniczyła ruch turystyczny, a także istotnie zmieniła codzienny krajobraz miejsko-kulturalny, w tym plenery plaż, marin, dworców czy akwarium morskiego. Prezentowane kadry są znacznie bardziej refleksyjne niż te z poprzednich lat, skupione na otwartej przestrzeni na styku z morzem, szerokich panoramach oraz przyrodzie.  Interakcje międzyludzkie zaledwie nieśmiałe i bardzo sporadyczne. Miejsce: Galeria Gdyńskiego Centrum Filmowego,

Organizator: Agencja Rozwoju Gdyni, Miasto Gdynia

Ponadto:

 • Dar Młodzieży w obiektywie studenta Wydziału Nawigacyjnego - przed budynkiem Wydziału Nawigacyjnego UMG, al. Jana Pawła II 3. 
 • w dniach 18-27.06 Wystawa fotograficzna 100.lecie Administracji Morskiej RP, Basen Prezydenta przy pirsie  Urzędu Morskiego w Gdyni, Urząd Morski w Gdyni
 • Wystawa prac marynistycznych Jerzego Springera w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Jerzy Springer z Wągrowca w Wielkopolsce to artysta, żeglarz, komandor Sekcji Jachtów Sterowanych Radiem, organizator i sędzia regat. Jego twórczość jest bardzo urozmaicona – maluje farbami akrylowymi i olejnymi, niektóre obrazy wykonuje w technice monotypii. Z Oprócz wystawy prac marynistycznych Jerzego Springera w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego oglądać można także ekspozycje poświęcone Juliuszowi Sieradzkiemu, Zdzisławowi Pieńkawie i Dariuszowi Boguckiemu oraz historii i działalności PoZŻ. Zapraszamy do siedziby Pomorskiego Związku Żeglarskiego – al. Jana Pawła II 11, 81-345 Gdynia – w poniedziałki i środy w godzinach 8-19, a we wtorki, czwartki i piątki w godzinach 8-16.

sobota 19 czerwca

 • godz. 11.00 – otwarcie Jarmarku Morskiego – sprzedaż wyrobów regionalnych, pamiątek, rzemiosła, a także strefa gastronomii i rozrywki.
 • godz. 11.00 - „Powitanie Lata w Muzeum” - spacer historyczny z zabytkami Marynarki Wojennej w tle. Dwugodzinny spacer (max 15 osób) z przewodnikiem, zwiedzanie miejsc pamięci związanych z historia MW - tablice pamiątkowe, pomniki, krzyże oraz budynki. Opowieści także o ORP Błyskawica. Bilety 5 zł/os. Dla wszystkich od 7 rż.
 • godz. 11.00 – Cała naprzód – rodzinna gra miejska dla dzieci w wieku 6 - 12 lat z opiekunami, bilety (10 zł/dziecko) na stronie Muzeum pod linkiem: muzeumgdynia.pl/wydarzenia. Zbiórka przed budynkiem Muzeum Miasta Gdyni, punkty gry na terenie centrum Gdyni

Wakacje już tuż, tuż! A gdyby tak rozpocząć je długim rejsem do odległych krain? Może to dość trudne do spełnienia marzenie, ale od czego mamy bogatą wyobraźnię!

Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6 – 12 lat z opiekunami na grę miejską w ramach cyklu „Dzień Rodzinny”.  Spotkamy się 19 czerwca 2021 roku o godzinie 11:00 pod budynkiem Muzeum, by rozpocząć budowę własnego statku. Nie będzie jednak tak łatwo – jego fragmenty będą poukrywane w różnych miejscach w centrum Gdyni! Nie ma jednak powodów do obaw, otrzymamy odpowiednie wskazówki, odnośnie tego, gdzie ich szukać. Przy okazji dowiemy się też trochę na temat Bałtyku i dalekich wypraw. Czy jest lepszy sposób, by uczcić w Gdyni Święto Morza?

Aby dołączyć do gry wystarczy kupić bilet na stronie Muzeum pod linkiem muzeumgdynia.pl/wydarzenia. Koszt uczestnictwa wynosi 10 zł od dziecka, opiekunowie mają zagwarantowany wstęp bezpłatny.

Niezbędne do gry materiały otrzymamy o 11:00 w dniu wydarzenia pod Muzeum Miasta Gdyni. Gra zakończy się najpóźniej około godziny 13:00.Uwaga! W trakcie trwania wydarzenia dzieci muszą znajdować się pod nadzorem opiekuna.

 • 11.00 – 15.00 – pokazy w Planetarium im. A. Ledóchowskiego (wejście główne do budynku Wydziału Nawigacyjnego, al. Jana Pawła II 3) - seanse będą odbywały się co 30 min z zachowaniem reżimu sanitarnego
 • godz. 12.00 - 18.00 - Lato zaczyna się #wGdyni – Bulwar Nadmorski: relaks, zabawa, wianki, piknik pod gwiazdami, warsztaty plastyczne, eko zabawy, czytelnicze aktywności, rowery cargo, akcje fundacji DKMS, nauka, zdrowie, turniej gier planszowych, taniec na lato, i inn. (organizator: cudawianki.eu)
 • godz. 12.00 – 23.00 – FOODTRUCK CORNER – Bulwar Nadmorski
 • godz. 12.00 - Żeglarska Parada Świętojańska – Żeglarska Parada Świętojańska: 11.00 - formowanie parady od wysokości główek wejścia południowego portu Gdynia, 11-12 - Koncert Męskiego Chóru Szantowego Zawisza Czarny, 12 - start parady, 12 - 15 - Parada na wodach Zatoki gdańskiej, 15.30 - 16.30 - wejście na Motławę, parada, cumowanie, 16.30 - Koncert Męskiego Chóru Szantowego z pokładu "Zawisza Czarny" z okazji 70. rocznicy "Zawiszy Czarnego", 16.30 - do wieczora - impreza integracyjna. Organizatorzy: Pomorski Związek Żeglarski, Jerzy Jałoszewski – gł. koordynator Parady, Marek Lenard – gdański koordynator oraz Artur Pierzyński – komandor Parady. Partnerzy V ŻPŚ to miasto Gdynia, Miasto Gdańsk, Port Gdynia, Urząd Morski w Gdyni, Dalmor Property Management.
 • godz. 13.00 – 17.00 – lato na Patio: Czary-mary jak Oskary – Gdyńskie Centrum Filmowe
 • godz. 17.00 - Koncert Otwarcia w Muszli Gdynia: wystąpią Przemek Dyakowski i Joanna Knitter wraz z zespołem Take It Easy
 • godz. 18.00 – Festiwal Gdyńskiej Grafiki Kobiecej G8, wernisaż oraz koncerty na szczycie Kamiennej Góry
 • godz. 18.3022.30 – strefa chillout -  Lato zaczyna się #wGdyni

Ponadto:

 • 19 VI 2021 – Internetowa premiera kolekcji zbiorów Muzeum Miasta Gdyni pt. Listy do kucharza na statku m/s Artur Grottger na stronie www.gdyniawsieci.pl

Kolekcja udostępniona w archiwum cyfrowym Muzeum Miasta Gdyni na stronie www.gdyniawsieci.pl prezentuje listy pisane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr. 4 w Bolesławcu do Jerzego Podsiadłego, kucharza okrętowego, którego poznały podczas wizyty w szkole. Listy, niekiedy zabawne, czasem poważne ale zawsze pełne dziecięcej wyobraźni są przykładem edukacji morskiej i świadomości istnienia Polski Morskiej wśród uczniów szkolnych w latach 80 XX wieku.

 • regaty o Puchar Jana, Polskie Stowarzyszenie Klasy 2020, Fundacja Aktywnie i Zdrowo 
 • cd. regat klasy Open Skiff, Puchar Arki Gdynia U15 i Mistrzostw Polski Młodzików U13  


niedziela 20 czerwca

 • godz. 11.00 gra miejska: Sekretna Gdynia Tadeusza Wendy

20 czerwca 2021 r. o godz. 11:00 odbędzie się detektywistyczno-historyczna gra miejska śladami Tadeusza Wendy. Organizatorzy zaplanowali grę z wieloma atrakcyjnymi zagadkami, podchwytliwymi pytaniami i zadaniami na spostrzegawczość.

Gra Miejska „Sekretna Gdynia Tadeusza Wendy”, organizowana przez WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, wpisuje się w cykl wydarzeń dla mieszkańców, dzięki którym w przystępny i aktywny sposób poznają historię najważniejszych dla miasta postaci. Poprzez ukryte w podwórzach, witrynach oraz bramach zagadki, interaktywne filmy, dźwięki oraz wreszcie: aktorskie inscenizacje, uczestnicy poznają Gdynię taką, jaką swoimi oczami widział Tadeusz Wenda!

Od nieprzebytych torfowisk po tajemnicze portowe hangary, od dawnych portowych biur po nowoczesne biurowce. Jaki wpływ na współczesne miasto wywarł inżynier Tadeusz Wenda? A może bez niego nie byłoby…Gdyni? Zapisz się do naszej gry i dowiedz się więcej!

- Udział w zabawie jest bezpłatny, nie ma ograniczeń wiekowych. Można zagrać indywidualnie, całymi rodzinami albo w grupie znajomych. Nasze gry miejskie już na stałe wpisały się w harmonogram gdyńskich wydarzeń. Każdemu wydarzeniu patronuje jakaś wybitna dla Gdyni postać. Tym razem z okazji 100-lecia rozpoczęcia budowy gdyńskiego portu jest to Tadeusz Wenda. Wydarzenie organizujemy w okolicach jego 158. urodzin – mówi Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów WSAiB Gdynia.  


Celem Gry jest przybliżenie jej uczestnikom informacji dotyczących postaci Tadeusza Wendy i historii miasta na początku XX wieku.

Czy każdy uczestnik przejdzie grę i czy odkryje wszystkie miejsca i zagadki zależy już od samych uczestników. Zadania są tak przystosowane, by mogli je rozwiązywać zarówno dorośli jak i dzieci, a także zarówno znawcy historii Gdyni i osoby dopiero tę historię poznający.

Udział w zabawie jest bezpłatny, nie ma ograniczeń wiekowych. Można zagrać indywidualnie lub całymi rodzinami, szczegóły w Regulaminie. Na grę obowiązują zapisy. Limit uczestników w grze 150 osób.


20 VI 2021, godz. 11:00 – Sekretna Gdynia Tadeusza Wendy – gra miejska

Start: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
ul. Kielecka 7

Obowiązują zapisy: kwiatkowski(at)wsaib.pl

 

 • Organizator: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni, Parlament Studentów WSAiB

 

wsaib.pl, wsaib.pl/gramiejska

 

Współorganizator: InneSzlaki http://inneszlaki.pl/

Partnerzy: Agencja Rozwoju Gdyni https://arg.gdynia.pl/, Muzeum Miasta Gdynia https://www.muzeumgdynia.pl/, Lato Zaczyna się #Gdyni https://www.cudawianki.eu/

IX Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni http://www.lo9.gdynia.pl/

Honorowym patronatem grę objęli Prezydent Miasta Gdyni dr Wojciech Szczurek oraz Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska.

Impreza współfinansowana przez Miasto Gdynia.

 

Link do wydarzenia na FB: facebook.com/events/218311466798168

 • godz. 11.00, 14.00 – „Powitanie Lata w Muzeum” - oprowadzanie przez przewodnika po Muzeum Marynarki Wojennej w cenie biletu wstępu (grupy do 15 osób)
 • 11.00 – 15.00 – pokazy w Planetarium im. A. Ledóchowskiego (wejście główne do budynku Wydziału Nawigacyjnego, al. Jana Pawła II 3) - seanse będą odbywały się co 30 min z zachowaniem reżimu sanitarnego
 • godz. 12.00 - 18.00 - Lato zaczyna się #wGdyni, Gdynia na fali  – Bulwar Nadmorski: relaks, zabawa, wianki, warsztaty plastyczne, eko zabawy, czytelnicze aktywności, rowery cargo, akcje fundacji DKMS, nauka, zdrowie, joga na lato, i inn.
 • godz. 12.00 – 23.00 – FOODTRUCK CORNER – Bulwar Nadmorski
 • godz. 12.00 – 16.30 – lato na patio: kinoZagadka, Filmowe kalambury, (po przerwie) Gorączka filmowa, quiz wiedzy o filmie – Gdyńskie Centrum Filmowe
 • godz. 12.00 i godz. 14:00 - Oprowadzanie po wystawie stałej „Gdynia – dzieło otwarte” i jej nowej części zmiennej pt. „Tadeusz Wenda – Człowiek i jego dzieło”. Zapisy na stronie www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie
 • cd. regat klasy Open Skiff, Puchar Arki Gdynia U15 i Mistrzostwa Polski Młodzików U13

poniedziałek 21 czerwca

 • godz. 18.30 – seans w Gdyńskim Centrum Filmowym: „Maiden”
 • godz. 12.00 - Światowy Dzień Hydrografii - Obchody 100-lecia IHO: uroczysta sesja referatowa oraz wystawa nawiązująca do 100-lecia współpracy polskiej Służby Hydrograficznej z Międzynarodową Organizacją Hydrograficzną; Muzeum Marynarki Wojennej

wtorek 22 czerwca 

 • godz. 11.00 - Odsłonięcie makiety „ORP Orzeł”, nabrzeże przy ORP Błyskawica
 • godz. 18.30 – seans w Gdyńskim Centrum Filmowym: „Kapitan”, „Optimista”
 • od godzin popołudniowych „Kurier Morski Gdyni” Ilustrowany letni magazyn o tematyce morsko-gdyńskiej tradycyjnie ukaże się tuż przed początkiem lata. Wakacyjny „Kurier Morski” oprócz artykułów z pasją opowiadających o najciekawszych wątkach historii morskiej Gdyni, w tym legendarnych statkach, okrętach i ich kapitanach. Magazyn relacjonuje i prezentuje także najciekawsze aktualne propozycje kulturalne, turystyczne oraz sportowe w Gdyni oraz na obszarze metropolii oraz Kaszub Północnych (Kalendarium Morskie). W „Kurierze Morskim”  wiele osób oczekuje na najnowszą Fotograficzną Galerię Morską oraz nowy komiks – zawsze na ostatniej stronie wydania. 
 • g. 16:00 „Kartki z transatlantykami -  inspiracje projektami drukarni na MS Batorym” - Premiera podczas spotkania podsumowującego foto-spacer (z 18.06). Premiera serii kartek z polskimi transatlantykami, projekt inspirowany pracą - publikacjami drukarni działających na pokładzie transatlantyków MS Batory oraz MS Piłsudski. Stylistyka artystyczna kartki - stanowi opracowanie graficzne rysunków statków w duchu Art-Deco z lat 30., w zestawieniu z zaskakująco ekspresyjną kompozycją kolorystyczną.

środa 23 czerwca

 • godz. 17.00 - Historia Rock’n’Rolla: Big Bit Walickiego. Tysiąc gitar nam gra – wykład Piotra Metza poświęcony Franciszkowi Walickiemu
 • Jaki wpływ Franciszek Walicki, ojciec Big Bitu, animator kultury i innowator muzyczny, wywarł na popkulturę w kontekście Polski? Z jakich wzorców czerpał inspiracje przepuszczając ją przez własną wrażliwość i tworząc nową jakość na krajowej scenie muzycznej? Czy istniała „Bitelmania” w polskim wydaniu? Na te i na inne pytania odpowiedź przyniesie wykład Piotra Metza z cyklu „Historia Rock’n’Rolla: Big Bit Walickiego”, zorganizowanego przez Muzeum Miasta Gdyni z okazji 100. Rocznicy urodzin Franciszka Walickiego. Obowiązują zapisy: www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie.
 • godz. 18.30 – seans w Gdyńskim Centrum Filmowym: „Miasto z morza”

czwartek 24 czerwca

 • godz. 18.30 – seans w Gdyńskim Centrum Filmowym: „41 dni nadziei”
 • Popołudniowa Liga Żeglarska 2020, Polskie stowarzyszenie Klasy 2020
 • II Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie im. inż. Tadeusza Wendy w Gdyni w dniach 24-27 czerwca 2021 r. organizator: Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Polski Komitet Olimpijski, Pomorski Związek Żeglarski oraz Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni


piątek 25 czerwca

 • projekcja filmu na 85. urodziny Automobilklubu Morskiego
 • wystawa zabytkowych samochodów przed Muzeum Marynarki Wojennej - stoisko inf. Ligii Kolonialnej i Rzecznej przed MMW

25 wieczorem oraz 26 i 27 od południa do wieczora na Bulwarze nadmorskim, przy zabytkowych samochodach Automobilklubu Morskiego, powstanie punkt informacyjny Automobiklubu Morskiego i Ligi Morskiej Rzecznej, oraz diorama umocnionego punktu kontrolnego przedwojennej piechoty. Obsadę obu punktów stanowić będą rekonstruktorzy cywilni i wojskowi, za którymi można będzie zrobić sobie fotografię. Dodatkową atrakcją będzie patrol, który przemierzać będzie jarmark morski.

 • wystawa „Morze nasze morze” – malarstwo marynistyczne w twórczości gdyńskich artystów, wykład Gabrieli Zbikowskiej - Kości – Muzeum Miasta Gdyni

Po odzyskaniu przez Polskę dostępu do Bałtyku, morze stało się nie tylko symbolem potencjału gospodarczego kraju, ale także nieskończonym źródłem artystycznych inspiracji. Poruszało wyobraźnię artystów zarówno mieszkających w Gdyni, jak i tych z poza.

W czasie prelekcji zostaną przedstawione wybrany przykłady malarstwa marynistycznego gdyńskich twórców (m.in. Antoniego Suchanka, Mariana Mokwy, Henryka Baranowskiego). Przy okazji wspomniani zostaną również inni wybitni artyści pochodzący spoza Trójmiasta, tacy jak Michalina Krzyżanowska czy Michał Feliks Wygrzywalski, którzy zainspirowani gdyńskim pejzażem uwieczniali na swoich płótnach różne oblicza tego pięknego i nieposkromionego żywiołu.

Obowiązują zapisy: www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie

 • regaty jachtów morskich o Puchar Marynarki Wojennej RP
 • c. d. II Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie im. inż. Tadeusza Wendy w Gdyni
 • Koncert w Muszli Gdynia 


sobota 26 czerwca

 • godz. 11.00 - otwarcie pomorskiego sezonu żeglarskiego 2021 połączone z odsłonięciem tablic: Henryka Jaskuły i Andrzeja Rościszowskiego w Alei Żeglarstwa Polskiego w marinie
 • godz. 18.00 - Msza Święta w intencji ludzi morza, Kościół Morski pw. MBNP i Św. Piotra Rybaka, ul. Portowa 2 w Gdyni, zaprasza: o. Edward Pracz Europejski Koordynator Duszpasterstwa Ludzi Morza
 • przejazd członków sekcji pojazdów zabytkowych Automobilklubu Morskiego, wcześniej wystawa zabytkowych samochodów przed Muzeum Marynarski Wojennej  - stoisko inf. Ligii Kolonialnej i Rzecznej przed MMW

26 i 27 od południa do wieczora na Bulwarze nadmorskim, przy zabytkowych samochodach Automobilklubu Morskiego, powstanie punkt informacyjny Automobiklubu Morskiego i Ligi Morskiej Rzecznej, oraz diorama umocnionego punktu kontrolnego przedwojennej piechoty. Obsadę obu punktów stanowić będą rekonstruktorzy cywilni i wojskowi, za którymi można będzie zrobić sobie fotografię. Dodatkową atrakcją będzie patrol, który przemierzać będzie jarmark morski.

 • regaty jachtów morskich o Puchar Marynarki Wojennej RP
 • c. d. II Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie im. inż. Tadeusza Wendy w Gdyni


niedziela 27 czerwca 

 • godz. 9.30 - plaża gdyńska – turniej piłki siatkowej Open Mix
 • godz. 12.00 - Święto Marynarski Polskiej: złożenie kwiatów pod Pomnikiem Polski Morskiej
 • godz. 13.00 - Objęcie honorowym mecenatem okrętu  ORP Błyskawica, przez  córki śp. Edwarda Raczyńskiego i śp. Cecylii Raczyńskiej, matki chrzestnej okrętu. Nabrzeże przy ORP Błyskawica (uroczystość z ceremoniałem MW)
 • wystawa zabytkowych samochodów przed Muzeum Marynarki Wojennej - stoisko inf. Ligii Kolonialnej i Rzecznej przed MMW

od południa do wieczora na Bulwarze nadmorskim, przy zabytkowych samochodach Automobilklubu Morskiego, powstanie punkt informacyjny Automobiklubu Morskiego i Ligi Morskiej Rzecznej, oraz diorama umocnionego punktu kontrolnego przedwojennej piechoty. Obsadę obu punktów stanowić będą rekonstrkuorzy cywilini i wojskowi, za którymi można będzie zrobić sobie fotografię. Dodatkową atrakcją będzie patrol, który przemierzać będzie jarmark morski.

 • regaty jachtów morskich o Puchar Marynarki Wojennej RP
 • II Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie im. inż. Tadeusza Wendy w Gdyni - zakończenie

Wydarzenia w ciągu całego tygodnia:

- szlak kulinarny

- Jarmark Morski – al. Jana Pawła II (po obu stronach fontanny)

- Dar Młodzieży w obiektywie studenta Wydziału Nawigacyjnego - przed budynkiem Wydziału Nawigacyjnego UMG, al. Jana Pawła II 3. 

- w dniach 18-27.06 Wystawa fotograficzna 100.lecie Administracji Morskiej RP, Basen Prezydenta przy pirsie  Urzędu Morskiego w Gdyni, Urząd Morski w Gdyni

 


Więcej informacji na stronie: gdynia.pl/swietomorza.

 

Wystawa prac marynistycznych Jerzego Springera w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Jerzy Springer z Wągrowca w Wielkopolsce to artysta, żeglarz, komandor Sekcji Jachtów Sterowanych Radiem, organizator i sędzia regat. Jego twórczość jest bardzo urozmaicona – maluje farbami akrylowymi i olejnymi, niektóre obrazy wykonuje w technice monotypii. Z Oprócz wystawy prac marynistycznych Jerzego Springera w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego oglądać można także ekspozycje poświęcone Juliuszowi Sieradzkiemu, Zdzisławowi Pieńkawie i Dariuszowi Boguckiemu oraz historii i działalności PoZŻ. Zapraszamy do siedziby Pomorskiego Związku Żeglarskiego – al. Jana Pawła II 11, 81-345 Gdynia – w poniedziałki i środy w godzinach 8-19, a we wtorki, czwartki i piątki w godzinach 8-16.

 

 


A+  A-